Optyczne powiększenie wnętrza

Optyczne powiększenie wnętrza

Imponujący efekt głębi i przestrzeni

Wąski korytarz, mały pokój, łazienka… Aranżacja niewielkiego wnętrza bywa trudna, ale wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach.

KOLORY

Optyczna zmiana proporcji pomieszczeń przy pomocy kolorów to najpopularniejsza metoda: powiększenia, obniżenia, wydłużenia. Chcąc optycznie powiększyć pomieszczenie wybierajmy jasne, pastelowe kolory, pokój pomalowany ciemnym kolorem będzie natomiast wydawał się mniejszy.

Efekt głębi uzyskamy malując dwie przeciwległe ściany ciemniejszym kolorem. Można do tego celu wykorzystać również fototapety właśnie z efektem głębi. Dobrze dobrana fototapeta potrafi czynić cuda. Nadaje się do każdego pomieszczenia, można zastosować ją w pokoju, kuchni, łazience. Fototapeta powiększająca powinna mieć charakter przestrzenny, perspektywiczny. Najpopularniejsze wzory to korytarze i tunele, panoramy miast, uliczki i alejki oraz mosty. Propozycje fototapet optycznie powiększających wnętrze znajdziecie na http://lemonroom.pl/fototapety-33-Perspektywa.html

Fototapeta z grecką uliczkąFototapeta z grecką uliczką

Zastosowanie ciemnego koloru na suficie obniża optycznie pomieszczenie, ciemna podłoga i ściany w zestawieniu z jasnym sufitem optycznie podwyższą pomieszczenie.

OŚWIETLENIE

Właściwy dobór oświetlenia i jego rozmieszczenie dodatkowo wzmocni efekt (podświetlenie zakamarków ciemnych miejsc, zdjęć, obrazów) nada wnętrzu charakter, przytulność i funkcjonalność. Wiadomo – więcej światła, to więcej przestrzeni, chcąc naszą przestrzeń powiększyć starajmy się wpuszczać do niej jak najwięcej światła naturalnego. Może warto zrezygnować z firanek, a zasłaniać okna dopiero po zmroku.

Oświetlenie w małej sypialni Oświetlenie w małej sypialni

MEBLE

Zadbajmy o komfort i funkcjonalność jednocześnie zachowując umiar. Uporządkowana przestrzeń zawsze wydaje się większa i często faktycznie jest. Czasami lepiej zastąpić kilka półek i półeczek, jednym większym regałem. Książki będą ładnie prezentować się na regale i będą pod ręką.

Regał z książkami w salonie Regał z książkami w salonie

LUSTRA

Odpowiednio umiejscowione lustra mogą optycznie powiększyć wnętrze, szczególnie przedpokój. Dobrze sprawdzają się tu szafy z drzwiami przesuwnymi. Dodatkowo często wykorzystywanym rozwiązaniem jest umieszczenie luster na frontach szafy wnękowej. Ten prosty i powszechnie znany trick faktycznie optycznie powiększa pomieszczenie.

Lustra w przedpokoju Lustra w przedpokoju

Połączenie luster z jasnymi kolorami doskonale rozświetla wnętrze. Jeśli w pomieszczeniu jest bardzo mało światła, wówczas dobrym pomysłem jest zamontowanie w szafie dodatkowego oświetlenia.

Lustra w przedpokojuLustra w przedpokoju

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code