Kilka pomysłów na wykorzystanie powierzchni w małym mieszkaniu

kilka-pomyslow-na-wykorzystanie-powierzchni-w.jpg

Zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni może się wydawać trudne, ale przy dobrym rozplanowaniu i kilku pomysłowych rozwiązaniach pomieścimy wszystkie rzeczy bez zagracania mieszkania.

Po pierwsze warto wydzielić poszczególne strefy: do wypoczywania, jedzenia, pracy, przechowywania, zabawy itd. Do ich oddzielenia można wykorzystać meble np. kanapę, czy otwarty. Można też postawić na zasłonki, mobilne ścianki czy parawany. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w każdej chwili mogą być usunięte, a przestrzeń natychmiast stanie się wspólna.

 

Foto. Pinterest

 

Foto. Pinterest

 

Foto. Pinterest

Po drugie: schowki, schowki, schowki! Na niewielkiej przestrzeni warto zagospodarować każdy centymetr nad naszymi głowami. Pionowe elementy i wysokie meble wykonane na zamówienie optycznie powiększają pomieszczenie. Schowki pozwolą nam zapanować nad rzeczami w mieszkaniu.Największym wrogiem małego wnętrza jest bałagan i nadmiar rzeczy dlatego warto je chować. W łazience stojące kosmetyki, leżące ręczniki i inne drobiazgi dodatkowo zabierają cenne centymetry.

 

Foto. Pinterest

 

Foto. Pinterest

 

Foto. Pinterest

W kuchni miejsce do przechowywania to absolutny priorytet. Wysokie szafki po sam sufit pomieszczą cały kuchenny rozgardiasz, a jeśli dodatkowo będą białe, optycznie powiększą wnętrze.

 

Foto. Pinterest

Po trzecie: postawcie na jasne kolory. Biel sprzyja niewielkim mieszkaniom, aby dodatkowo powiększyć optycznie przestrzeń warto zainstalować lustra na: ścianach, szafach do zabudowy.

 

Foto. Pinterest

 

Foto. Pinterest

Po czwarte: złudzenie optyczne. Dużo światła i przemyślane dekoracje. W małym mieszkaniu sprawdzi się na przykład przestrzenna fototapeta. Dobrze dobrana skutecznie odwróci uwagę od małego metrażu, wizualny efekt przestrzenny „doda” kilka metrów w pomieszczeniu.

Fototapeta przestrzenna LemonRoom.pl

Podstawowa zasada w małych wnętrzach brzmi Nie zagracaj !!!

Usuń niepotrzebne rzeczy - nawet mały pokój wyda się przestronniejszy.

Ostatnie wpisy